Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Spotkanie autorskie z Martyną Śmiech

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 13:24 / Autor: Michał Łosiak
Spotkanie autorskie z Martyną Śmiech
Spotkanie autorskie z Martyną Śmiech
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Spotkanie z Martyną Śmiech, przewodniczącą „Literackiego Światła Młodych” odbyło się w Klubie „Kotłownia” w Bazie. Młoda poetka promowała swój drugi tom poetycki o intrygującym tytule „Sztuko, oddychaj.

Rozmowę poprowadził Norbert Sierpień, wiceprzewodniczący „Literackiego Światła Młodych”, który pytał autorkę m.in. o genezę tytułu, źródła inspiracji, a także o początki literackich poszukiwań. Martyna Śmiech nie tylko opowiedziała słuchaczom o swojej twórczości, ale także przeczytała kilka utworów z tomu Sztuko, oddychaj. Poetka zachęciła również zaproszonych gości do odczytania wybranych wierszy.

W spotkaniu z Martyną Śmiech uczestniczyła Anna Zielińska-Brudek, prezes Związku Literatów Polskich – Oddział w Kielcach.

– Tryptyk Martyny Śmiech nie powinien ujść uwadze miłośników poetyckich wzruszeń. Trzy rozdziały Wrażliwostki, Codziennostki i Miłostki to pieszczotliwy charakter wypowiedzi, beztroski i delikatności. Podkreślają przede wszystkim ciepłe i serdeczne relacje z ludźmi – mówiła

Głos zabrała również Agata Sobieraj, która zaprojektowała okładkę książki i stworzyła grafiki do wierszy Martyny Śmiech. Artystka opowiedziała o swojej znajomości z przewodniczącą koła „Literackie Światło Młodych”, która zaczęła się w Bazie Zbożowej. Agata Sobieraj od początku śledziła powstawanie tomu Sztuko, oddychaj i zgodziła się wzbogacić książkę swoimi ilustracjami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO