Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Słodki poczęstunek z niespodzianką od młodych literatów

środa, 27 marca 2024 17:59 / Autor: Michał Kita
Słodki poczęstunek z niespodzianką od młodych literatów
Słodki poczęstunek z niespodzianką od młodych literatów
Michał Kita
Michał Kita

Ciastka, świąteczne wypieki i literackie niespodzianki mogli otrzymać mieszkańcy, którzy w środowe popołudnie przechodzili ulicą Jana Pawła II w Kielcach. To efekt przedświątecznej akcji zorganizowanej przez członków Literackiego Światła Młodych, działającego przy kieleckim oddziale Związku Literatów Polskich.

– Chcemy się dzielić naszą twórczością, twórczością młodych z Kielczanami, a z okazji nadchodzącej Wielkanocy, postanowiliśmy urządzić słodki poczęstunek z krótkimi cytatami naszej twórczości. Robimy to, po to, aby mieszkańcy mogli nas poznać, zobaczyć i zauważyć, że w Kielcach istnieje również literatura młodych – wyjaśnia Martyna Śmiech, przewodnicząca Literackiego Światła Młodych.

Młodzi artyści w środę (27 marca) zorganizowali swoje stoisko ze słodkościami przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach, gdzie znajduje się siedziba ZLP. 

Anna Zielińska–Brudek, prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich, podkreśla, że Literackie Światło Młodych zrzesza ambitnych, twórców, którzy na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy.

– To godni następcy Związku Literatów Polskich. Zachęcamy kolejne osoby do tego, aby nie ukrywały swoich wierszy i twórczości w szufladach. Nasz język staje się coraz uboższy, natomiast Literackie Światło Młodych, daje możliwość rozmowy oraz rozwoju  młodych ludzi, dzięki czemu kształtuje się twórcza sztafeta pokoleń. Dziś młodzi twórcy poza swoją życzliwością i dobrym słowem podzielili się również słodkościami w postaci wielkanocnych wypieków– ocenia.

Grupa Literackie Światło Młodych zrzesza obecnie ponad 20 osób, w wieku od 12 do 35 lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO