Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Rozpoczyna się „Lato w Filharmonii”

wtorek, 05 lipca 2022 10:02 / Autor: Radio eM
Rozpoczyna się „Lato w Filharmonii”
Rozpoczyna się „Lato w Filharmonii”
Radio eM
Radio eM

W piątek, 8 lipca, o godzinie 19.00 Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert „Szczypta klasyki na dobry początek”.

Do udziału w koncercie zostały zaproszone utalentowane artystki z Włoch, Sandra Landini i Francesca Amato, które w pierwszej części koncertu zaprezentują kameralne utwory na dwa fortepiany: Ferenc LISZT  (1811- 1886) Concerto Pathétique Philippe GLASS (1937) Four Movements for two pianos cz. IV Vivace.

W drugiej części koncertu artystki z towarzyszeniem orkiestry i udziałem dyrygenta, Agnieszki Środowskiej, wykonają Koncert Es-dur na 2 fortepiany i orkiestrę Wolfganga Amadeusa MOZARTA.

Sandra Landini od wielu lat koncertuje jako solistka w całej Europie. Wielokrotnie występowała w Stanach Zjednoczonych koncertując m.in. na Florydzie, w Atlancie oraz w stanie Georgia. W repertuarze posiada duety fortepianowe, utwory na cztery ręce, a także utwory na trzy fortepiany. Wydała płytę dla Phoenix Classics poświęconą Chopinowi i autorom rosyjskim (Rachmaninow, Bałakiriew, Glinka). Była laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych.

Francesca Amato jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych i od lat prowadzi  intensywną działalność koncertową, w ramach której występuje jako solistka oraz kameralistka w największych miastach Włoch i Europy. W swoim dorobku ma nagranie płyty CD „Cudowne cierpienia” poświęconej muzyce na fortepian na cztery ręce Schuberta, Schumanna i Brahmsa.

Agnieszka Środowska - dyrygent, teoretyk muzyki, aranżer, pianistka, organizator wydarzeń kulturalnych, prezes Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej. Technikę dyrygencką doskonaliła pod okiem innych znakomitych dyrygentów podczas kursów mistrzowskich. W latach 2013-2016 współpracowała z niemiecką agencją Word Wide Events, dyrygując ponad 160 koncertów w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Szwecja, Włochy. Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą ZPSM w Kielcach oraz Filharmonią Zielonogórską.  

Bilety w cenie: 25 zł do nabycia w kasie Filharmonii czynnej od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00 – 15:00, a w piątek czynnej od godz. 12:00 do rozpoczęcia koncertu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO