Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Rok poetów - rok poezji". Już można zgłaszać się do konkursu recytatorskiego

czwartek, 18 marca 2021 13:07 / Autor: Beata Kwieczko
"Rok poetów - rok poezji". Już można zgłaszać się do konkursu recytatorskiego
"Rok poetów - rok poezji". Już można zgłaszać się do konkursu recytatorskiego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rusza nabór zgłoszeń do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku jest organizowany pod hasłem "Rok poetów - rok poezji". Eliminacje wojewódzkie odbędą się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Rok 2021 jest wyjątkowy dla miłośników poezji, ponieważ Sejm ustanowił specjalną uchwałą poetyckich patronów. Są nimi Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński i Tadeusz Różewicz. Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przyjęli to jako inspirację do sformułowania idei programowej tegorocznej edycji konkursu, dlatego jest on organizowany pod hasłem "Rok poetów - rok poezji".

Celem konkursu, którego organizatorami są Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z domami i ośrodkami kultury, jest dbałość o język, jego poprawność, piękno, a także pogłębianie znajomości literatury, poszukiwania nowych form artystycznych i wymiana dokonań wewnątrz amatorskiego ruchu artystycznego.

W organizację wydarzenia włącza się jako co roku Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, który organizuje eliminacje rejonowe oraz wojewódzkie. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Patrycją Kalinowską z Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK w Kielcach, nr telefonu: 41 36 55 136.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: pkalinowska@wdk-kielce.pl lub wdk@wdk-kielce.pl. Powinno zawierać skan lub zdjęcie wypełnionej i podpisanej karty uczestnika w wybranej kategorii. Ponadto każdy uczestnik konkursu będzie zobowiązany złożyć wypełnione i podpisane tzw. oświadczenie o COVID-19. Należy to zrobić w dniu konkursu, przed jego rozpoczęciem.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 8 i 9 maja o godzinie 9 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO