Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Rodzinny piKniCK na trawie" z KCK

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:30 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Ostatni weekend lata nadchodzi nieuchronnie. Z tej okazji Kieleckie Centrum Kultury postanowiło zorganizować piknik rodzinny na trawie. Nazwa mówi sama za siebie - na spotkaniu nie zabraknie ekologicznej żywności i świeżo wyciskanych soków. Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje! Na ten dzień zaplanowano również warsztaty, animacje i zabawy.

Podczas imprezy starsi i młodsi, wraz ze Stowarzyszeniem Przystań dla Sztuki, będą mogli wykonać odbitki graficzne. Ciekawe atrakcje szykuje również Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. Razem z pracownikami instytucji maluchy stworzą oryginalne zakładki do książek, pobawią się z ulubionymi książkowymi bohaterami, a także sprawdzą swoją wiedzę na temat przeczytanych lektur.

Podczas pikniku odbędą się również warsztaty "Las w słoiku" oraz pokaz drukowania w 3D. Najmłodsi będą mogli także do woli korzystać z kredowiska.

Piknik został zaplanowany na sobotę, 29 sierpnia. Rozpocznie się w południe i potrwa do godziny 17. Po nim, na scenie plenerowej KCK, odbędzie się koncert grupy Cukry dla dzieci. Zespół zagra utwory o mamach różnych istot żyjących na ziemi, a także o ich życiu i przygodach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Chęć udziału w poszczególnych warsztatach należy zgłosić najpóźniej dzień przed piknikiem - ilość miejsc jest ograniczona.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/s/rodzinny-piknick-na-trawie-kon/3163422383748507/?ti=cl

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO