Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Recital chopinowski w cyklu "Lato w Filharmonii"

środa, 21 lipca 2021 14:50 / Autor: Beata Kwieczko
Recital chopinowski w cyklu "Lato w Filharmonii"
Fot. Facebook
Recital chopinowski w cyklu "Lato w Filharmonii"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trwa 10. jubileuszowa edycja cyklu "Lato w Filharmonii", w ramach którego Filharmonia Świętokrzyska zaprasza m.in. na koncerty jazzowe, z muzyką filmową i recitale chopinowskie. W najbliższy piątek przed publicznością zaprezentuje się Adam Kałduński, kandydat do październikowego konkursu pianistycznego.

– To będzie jeden z dwóch wieczorów w cyklu "Lato w Filharmonii", w których zaprezentujemy młodych pianistów, walczących o udział w konkursie chopinowskim. Jego bohaterem będzie Adam Kałduński, młody pianista, któremu mieliśmy okazję akompaniować na Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju – mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Adam Kałduński pochodzi z Gdańska. Obecnie kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń, a w latach 2016-2019 uczył się również w klasie Jerzego Sulikowskiego. Pianista występuje solo i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina.

– Jest zwycięzcą 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz laureatem wielu innych, m.in. w Koninie-Żychlinie, Słupsku, Bydgoszczy i Szafarni – wylicza dyrektor Rogala.

Koncert "Przed wielkim konkursem - recital chopinowski" odbędzie się w piątek, 23 lipca o godzinie 19, w sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie placówki. Można je zakupić także online, ale wtedy ich cena wynosi 22 złote.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO