Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przed nami 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”

poniedziałek, 10 stycznia 2022 11:19 / Autor: Magdalena Nowak
Przed nami 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”
Przed nami 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W najbliższą środę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpocznie się Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę", który podsumuje sezon artystyczny 2019/2020. Aktorzy zaprezentują publiczności sześć spektakli, a widzowie tradycyjnie wybiorą najlepszego aktora i aktorkę oraz najciekawszy spektakl.

– Już w najbliższą środę rozpocznie się 28 plebiscyt „O Dziką Różę”, plebiscyt zaległy, który próbowaliśmy zrealizować już dwa razy. Otworzy go spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” o godzinie 18.00 – informuje Paulina Drozdowska, rzecznik Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

– Formuła przeglądu będzie zmieniona. Spektakle nie będą skumulowane w jednym tygodniu, tylko rozłożone na kilka miesięcy. Bilety na poszczególne spektakle można rezerwować w dniu ich prezentacji od godziny 12.00  tylko telefonicznie – dodaje rzecznik.

Głosy na najlepszego aktora, aktorkę i spektakl można oddawać na kuponach dostępnych w Teatrze w dniu prezentacji spektaklu. Wyniki poznamy podczas koncertu finałowego, który został zaplanowany na 3 lipca.

Spektakle prezentowane w ramach Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę”:

  1. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” oparte na oryginalnym utworze C.S. Lewisa, adapt. Radosław Paczocha, reż. Gabriel Gietzky 12 stycznia godz. 18.00
  2. „Och, te duchy!” Eduardo De Filippo, reż. Dan Jemmett 20 stycznia godz. 19.00
  3. „Schwarzcharakterki” Martyny Wawrzyniak, reż. Remigiusz Brzyk 18 lutego godz. 19.00
  1. „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa, reż. Krzysztof Rekowski 24 lutego godz. 19.00
  2. „Wiosenna bujność traw” tekst i reż. Michał Siegoczyński 11 marca godz. 19.00
  3. „Hańba” inspirowana powieścią Johna Maxwella Coetzeego, scen. Dorota Semenowicz, Maciej Podstawny, reż. Maciej Podstawny
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO