Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przeczytają Gombrowicza z Piotrem Cyrwusem

środa, 22 marca 2023 10:28 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przeczytają Gombrowicza z Piotrem Cyrwusem
Fot. Fb Piotr Cyrwus
Przeczytają Gombrowicza z Piotrem Cyrwusem
Fot. Fb Piotr Cyrwus
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Przed nami drugi odcinek „Podwieczorka u Starostów” w Dworze Starostów Chęcińskich w Podzamczu. Gościem aktora Andrzeja Pieczyńskiego będzie aktor Piotr Cyrwus.

Pomysłodawcą i gospodarzem „Podwieczorka u Starostów” jest Andrzej Pieczyński. Na wieczorowe spotkania zaproszona on do wspólnego czytania artystę teatru, kina, pisarza lub poetę. Teatralnie zaaranżowanym wydarzeniom towarzyszy odpowiednio dobrana do tematu i klimatu spotkania – muzyka na żywo.

– Gościem specjalnym wieczoru będzie aktor, reżyser Piotr Cyrwus. Podczas spotkania zaprosimy widzów do refleksji nad dziełami Witolda Gombrowicza „Kosmos" i „Ferdydurke". W drugiej części uhonorujemy Rok Aleksandra Fredry odegraniem pierwszych scen z „Zemsty". Na koniec, na wszystkich gości będzie czekał słodki podwieczorek przygotowany przez Restaurację Da Vinci – informuje Katarzyna Gocał.

Spotkanie odbędzie się 30 marca. Początek o godzinie 18:30.

– „Podwieczorek u Starostów” to cykliczne spotkania z literaturą – poezją i prozą – najwybitniejszych twórców polskiej literatury, przy słodkim podwieczorku, w barokowych wnętrzach Dworu Starostów Chęcińskich w Podzamczu – dodaje organizatorka.

Rezerwacja miejsc mailowo: dworstarostowchecinskich@gmail.com. Ich ilość jest ograniczona. Wydarzenie będzie emitowane online w mediach społecznościowych.

PUS PLAKAT wersja ostateczna marzec internet

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO