Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Powraca regionalny musical o Łaszczyńskich

środa, 20 marca 2024 11:20 / Autor: Łukasz Czerwiak
Powraca regionalny musical o Łaszczyńskich
Powraca regionalny musical o Łaszczyńskich
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W niedzielę (24 marca) i poniedziałek (25 marca) będziemy mogli zobaczyć musical o bohaterach z naszego regionu. Na Dużej Scenie KCK będzie wystawiony spektakl „Łaszczyńscy w służbie ludzkości”.

Fabuła zbudowana jest wokół postaci braci – twórców pierwszego polskiego patentu, właścicieli kopalni w Miedziance. Łaszczyńscy wynaleźli i opatentowali proces elektrolizy, który w tamtym czasie wykorzystywano do pozyskiwania miedzi.

– Rodzina zamieszkiwała Miedziankę pod Kielcami. Ich historię opowiada głównie żona Bolesława Łaszczyńskiego, Maria. Tłem wydarzeń są dwie wojny światowe, a także okupacja. Pisząc tekst starałam się przemycić dużo regionalnych historii, a także postaci – opowiada reżyserka Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK.

Celem spektaklu jest przedstawienie w przyjaznej formie sylwetek braci, a także edukowanie w zakresie tematyki związanej z nauką.

– Razem na scenie zobaczymy 50 osób. To pełnoprawny, duży musical, są akrobaci zjeżdżający z powietrza, a także muzyka jest grana na żywo przez siedmioosobowy zespół. Spektakl powstał we współpracy z Kieleckim Teatrem Tańca, dlatego na scenie zobaczymy fantastycznych aktorów – dodaje Klimczak-Kołakowska.

Bilety można kupić online oraz w kasach KTT. Wygrać je można także na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO