Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Poczuj siłę abstrakcji, zobacz kolorową geometrię

środa, 25 maja 2022 15:09 / Autor: Magdalena Nowak
Poczuj siłę abstrakcji, zobacz kolorową geometrię
Poczuj siłę abstrakcji, zobacz kolorową geometrię
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

To triumf czystości koloru i form geometrycznych – zachęca wicedyrektor Kieleckiego Centrum Kultury i kurator wystawy , Artur Wijata. Obrazy Jakuba Ciężkiego można od piątku, 27 maja oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” KCK.

Jakub Ciężki jest  lublinianinem, absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Stypendysta Ministra Kultury w programie stypendialnym Młoda Polska na rok 2013. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w roku 2015 i 2016.  Jest laureatem Grand Prix i wyróżnień redakcji „Artinfo.pl” i „Artluk” na Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace można było podziwiać także w Kielcach w Muzeum Narodowym. W 2013 roku prezentował 12 prac zatytułowanych „Lekcja geometrii”. Reprodukcje tych obrazów ozdobiły limitowany kalendarz Dorbudu na rok 2014. Wszystkie przedstawiały kolorowe barierki i drabinki z urządzeń z placu zabaw.

- Malarstwo Jakuba Ciężkiego pokazuje jak bardzo nieskończone i niepoliczalne jest myślenie abstrakcyjno-metafizyczne, a to umożliwia nieprawdopodobną liczbę kombinacji działań artystycznych. Życzę głębokich, interesujących doświadczeń artystycznych związanych nierozerwalnie z wielkim triumfem abstrakcji. I serdecznie zapraszam na wernisaż – podsumowuje wicedyrektor Artur Wijata.

Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek 27 maja o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury . Prace Jakuba Ciężkiego można oglądać do końca czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO