Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Pociąg do literatury” wystartuje po raz czwarty

wtorek, 09 lipca 2024 17:21 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Pociąg do literatury” wystartuje po raz czwarty
Fot. Mateusz Wolski
„Pociąg do literatury” wystartuje po raz czwarty
Fot. Mateusz Wolski
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Na początku września odjedzie „Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga – Grudzińskiego". Nie zabraknie spotkań autorskich, tragów książek, konkursów i warsztatów.  

Festiwal organizują Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Wzgórze Zamkowe oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Każda z instytucji przygotowała szereg wydarzeń, które odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego.

– Motywem przewodnim tegorocznej edycji są granice, które przekraczamy, ale także te, z którymi mamy problem. W twórczości naszych gości są one wyraźnie zarysowane. Będą spotkania z pisarzami, którzy w swojej twórczości poruszają tematy granic, ale nie tylko tych państwowych jak Jacek Bartosiak, ale także granic społeczeństwa i kontaktów międzyludzkich – opowiada Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

W programie są także warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także targi książek.

– W sobotę i niedzielę, (6-7 września) będzie można kupić tanio książki. Zaplanowaliśmy literacki spacer i śniadanie na trawie oraz spotkania z wyjątkowymi i wspaniałymi twórcami. Wśród nich są m.in.: Katarzyna Bonda, Manuela Gretkowska, Katarzyna Kolenda-Zalewska, Andrzej Mleczko, Zbigniew Brzeziński czy Radomir Wit – dodaje Żmudzińska.

„Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga – Grudzińskiego” w tym roku odbędzie się w dniach od 6 do 22 września. Większość wydarzeń odbędzie się w pierwszy weekend festiwalu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO