Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

O skomplikowanej miłości na deskach teatru

poniedziałek, 15 maja 2017 08:27 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Nowy spektakl pt. „Park nieszczęśliwie zakochanych” zaprezentuje Teatr Pegaz, który działa przy Kieleckim Centrum Kultury. Przedstawienie w reżyserii Andrzeja Skorupskiego i w wykonaniu młodzieżowego zespołu zobaczymy na małej scenie KCK w środę 17 maja o godzinie 19. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sztuka porusza problem miłości pojawiający się między kobietą a mężczyzną w aspekcie historycznym i współczesnym. Stara się odkryć wpływ miłości na filozofię życia, na motywy postępowania człowieka pragnie poruszyć skomplikowaną budowlę zwaną psychologią miłości. Bada związki miłości z osobowością młodych ludzi, nie żyjących przecież na bezludnej wyspie, ale w określonych warunkach społeczno–kulturowych. Nie pomija kontekstu socjologicznego miłości, wpływu nie tylko psychiki, ale obiektywnych warunków zewnętrznych, na rozwój i upadek miłości, na szeroko rozumiany relatywizm uczuć. Spektakl jest dynamiczny, wzbogacony piosenkami.

Autorem tekstu i reżyserem spektaklu jest Andrzej Skorupski, który jednocześnie kieruje Teatrem Pegaz. Choreografię widowiska przygotowała Małgorzata Ziółkowska z Kieleckiego Teatru Tańca. Natomiast za scenografię odpowiada Robert Pęczek.

W spektaklu występują: Paulina Jamrożek, Weronika Kania, Liza Lialikowa, Agnieszka Milcarz, Kinga Milcarz, Aleksandra Młynarczyk, Emilia Mojecka, Paulina Cichoń, Paulina Picheta, Magdalena Syska, Natalia Żal, Katarzyna Zapiór, Tomasz Berliński, Paweł Brzeszcz, Dawid Krzciuk, Wojciech Kurek, Piotr Mąsik, Kacper Płeszka oraz tancerki z Teatru Tańca AKT.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO