Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Nowe twarze w zespole Teatru Żeromskiego

czwartek, 12 stycznia 2023 13:10 / Autor: Łukasz Czerwiak
Nowe twarze w zespole Teatru Żeromskiego
fot. Katarzyna Widmańska oraz Jerzy Bartkowski
Nowe twarze w zespole Teatru Żeromskiego
fot. Katarzyna Widmańska oraz Jerzy Bartkowski
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego powiększył swoją załogę. Dołączyli do niej dramaturg i aktor.

W styczniu do zespołu teatru dołączył dramaturg Paweł Sablik. Jest on absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, w specjalizacji dramaturgia na Wydziale Reżyserii. Obecnie jest on wykładowcą Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

– Jego głównym zainteresowaniem badawczym oraz artystycznym są metody, narzędzia i techniki projektowania wrażeń. Paweł jest także rezydentem Festiwalu Sopot Non-Fiction 2021 i 2022 oraz finalistą konkursu na dramat „Nigdy nie będziesz szła sama" w roku 2022. Nasz nowy dramaturg jest laureatem głównej nagrody na 17. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania 2022 pod idiomem „Wy, naród" – informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy.

W składzie aktorów kieleckiego teatru znalazł się Kuba Golla. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Debiutował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie w spektaklu „Fanny i Alexander" I. Bergmana.

– W trakcie swojego debiutu wcielił się w główną rolę. Za kreację Alexandra otrzymał nagrody ZASP im. Andrzeja Nardellego: najlepszy debiut teatralny w sezonie 2018/19. Kuba współpracował z wieloma reżyserami i reżyserkami filmowymi: Jagodą Szelc, Leszkiem Dawidem, Michałem Rosą czy Bartoszem Konopką – dodaje Paulina Drozdowska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO