Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Nowe nagłośnienie i oświetlenie w KCK

poniedziałek, 16 stycznia 2023 09:49 / Autor: Weronika Kępa
Nowe nagłośnienie i oświetlenie w KCK
Fot. Mateusz Wolski/KCK
Nowe nagłośnienie i oświetlenie w KCK
Fot. Mateusz Wolski/KCK
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kieleckie Centrum Kultury zakupiło nowy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dla odwiedzającego instytucję słuchacza czy widza oznacza to po prostu – o niebo lepszą jakość imprez kulturalnych.

W ramach dotacji z projektu „Infrastruktura domów kultury” KCK zakupiło: szesnaście nowych mikrofonów bezprzewodowych, dwa moduły dodatkowe do systemu głośników, dwanaście spotów ledowych, dziesięć listew oraz dwanaście ruchomych głów, które pozwolą uatrakcyjnić każde wydarzenie.

– Przez kilkanaście lat KCK nie miało możliwości ani środków, aby zakupić nowy sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. Bardzo często słyszeliśmy od artystów, że nasz sprzęt jest niewystarczający i często musieliśmy pożyczać go z agencji prywatnych. Tym bardziej więc cieszę się, że udało nam się zakupić te rzeczy. Na pewno wpłynie to na jakość organizowanych imprez. Przede wszystkim na obniżenie kosztów związanych z organizacją koncertów i dużych wydarzeń artystycznych. W tym roku złożyliśmy kolejny wniosek na kwotę około pięciu milionów złotych na kolejny etap doposażenia dużej sceny – mówi Augustyna Nowacka, dyrektor KCK.

W sumie na sprzęt wydano 307 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO