Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Na ostatnią premierę online jeszcze poczekamy

piątek, 23 października 2020 13:00 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Z przyczyn technicznych została przesunięta o kilka dni, zaplanowana na najbliższą sobotę, 24 października, premiera online aktorskiego czytania sztuki "Perły i Szczypaki". Wydarzenie jest realizowane przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach w ramach projektu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!".

Najnowsze czytanie to sztuka o poszukiwaniu szczęścia, realizowaniu marzeń i znaczeniu przyjaźni. Biorą w niej udział Anna Domalewska, Michał Olszewski, Anna Iwasiuta-Dudek, Małgorzata Oracz, Beata Orłowska, Zdzisław Reczyński, Dorota Anyż i Agata Sobota. Reżyserem czytania jest Przemysław Żmiejko.

Premiera online miała sie odbyć 24 października na stronie internetowej Teatru "Kubuś", w zakładce Sztuk! Sztuk!, ale została przesunięta o kilka dni. Nowy termin poznamy niedługo.

Projekt "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!" został sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci". W ramach przedsięwzięcia odbyła się premiera online ilustrowanego słuchowiska Tomasza Kaczorowskiego "Z czuba albo #byćjakzlatanibrahimowić" dla młodzieży, zekranizowany spektakl "Królowa Ś." Mariusza Babickiego w reżyserii Aleksandry Skorupy, przedstawiający inne losy Królowej Śniegu, Kaja i Gerdy oraz "Wielki Buzz Grow" Kamili Oleksiak-Czerwińskiej w reżyserii Anny Nowickiej.

Wszystkie czytania (oprócz słuchowiska) są lub będą przetłumaczone na polski język migowy przez Mariolę Kozłowską-Nowak i udostępnione jako oddzielny film na stronie teatru. Czytania online zrealizowane w ramach projektu będzie można oglądać do 30 kwietnia 2021 roku.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO