Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Moda w bibliotece. Bo czytanie jest trendy

piątek, 21 października 2016 14:10 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Dariusz Skrzyniarz

Rewia mody między książkami? Dlaczego nie. Przecież czytanie, podobnie jak nowe kolekcje ubrań, jest modne. O tym przekonują organizatorzy Akademii Off Fashion, której program stworzony został w oparciu o motywy powieści „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell. Kolejna część wydarzenia pod hasłem „Wielki bal w Dwunastu Dębach” odbędzie się w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W tamtejszej czytelni duet Paprocki&Brzozowski zaprezentuje najnowszą kolekcję sukien.

- Zobaczymy przepiękne suknie. Zaryzykuję stwierdzenie, że każda z pań, która będzie na tym pokazie, chciałaby mieć jedną z tych kreacji w swojej szafie. Myślę, że gdyby duet Paprocki&Brzozowski projektował w czasach Scarlett O’Hary, to ta postać z książki założyłaby ich suknię na Wielki Bal w 12 Dębach – mówi Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Pokaz mody w bibliotece uniwersyteckiej przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp na to wydarzenie jest odpłatny. Bilety w cenie 15 złotych sprzedaje kasa Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO