Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Młodzież nie dzban, swój slang ma. Warsztaty dramaturgiczne online w "Kubusiu"

poniedziałek, 01 marca 2021 16:03 / Autor: Beata Kwieczko
Młodzież nie dzban, swój slang ma. Warsztaty dramaturgiczne online w "Kubusiu"
Młodzież nie dzban, swój slang ma. Warsztaty dramaturgiczne online w "Kubusiu"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" rozpoczął nabór do warsztatów dramaturgicznych online dla twórców w wieku od 14 do 19 lat z województwa świętokrzyskiego. Zostaną one zrealizowane pod hasłem "Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury", w ramach XXIX Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Warsztaty odbędą się od 15 do 19 marca, w godzinach popołudniowych. Tematem przewodnim zajęć będzie świadome wykorzystanie słownictwa młodzieżowego do stworzenia krótkiego utworu dramatycznego o zamkniętej kompozycji.

– W trakcie pięciogodzinnych warsztatów młodzież dowie się o darmowych programach do pisania scenariuszy teatralnych i filmowych, strukturze dramaturgicznej i jej znaczeniu przy konstruowaniu akcji dramatu, stylizacji językowej jako elemencie kreowania postaci oraz ukrytych znaczeniach słów w dialogach – informuje Karolina Gregorczyk-Rożkowicz z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", która poprowadzi zajęcia.

Warsztaty zakończą się udostępnieniem na stronie Teatru "Kubuś" krótkiego tekstu dramatycznego autorstwa uczestników zajęć.

Młodzi twórcy mogą zgłaszać swój udział na adres karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl (temat maila: Warsztaty dramaturgiczne). W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, wiek, numer telefonu oraz dodać oświadczenie: "Wyrażam zgodę na przetworzenie moich danych osobowych w celu realizacji warsztatów".

Do wiadomości w formie załącznika należy wysłać próbkę swojej twórczości: wiersz, fragment prozy, fragment scenariusza teatralnego lub filmowego. Ze względu na rodzaj warsztatów, liczba miejsc jest ograniczona.

Na zgłoszenia "Kubuś" czeka do 10 marca, do godziny 15. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 11 marca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO