Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Miles coraz bliżej

środa, 07 września 2016 16:03 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Miles coraz bliżej
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Miles coraz bliżej
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Trzy wieczory i koncerty siedmiu zespołów, w których wystąpi przeszło dwudziestu muzyków. Do tego czekają nas wydarzenia towarzyszące. Tak w skrócie wygląda program piętnastej odsłony festiwalu jazzowego Memorial to Miles. Wśród bardziej znanych formacji, które pod koniec miesiąca pojawią się w Kieleckim Centrum Kultury można wymienić sekstet Marka Napiórkowskiego i zespół Tomasza Stańko. 

Całość rozpocznie otwarcie wystawy malarstwa Marka Batorskiego w Galerii Winda w piątek 23 września o godzinie 19. Wernisaż połączony będzie z koncertem grupy Move Up. 

Kolejne muzyczne doznania czekają nas w sobotni wieczór. Na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpią trzy zespoły. O godzinie 17 zagra kwartet Henrix Violinsky. Godzinę później dla kielczan wystąpi sekstet Marka Napiórkowskiego. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu New Light.

Niedzielne koncerty również rozpoczną się o godzinie 17. Wystąpią: Lime Tree Quartet, Łukasz Pawlik z zespołem oraz Tomasz Stańko Band.

W tym roku, dodatkiem do festiwalu Memorial to Miles będzie giełda płytowa przygotowana przez antykwariat Pegaz. Oprócz tego, miłośnicy jazzu będą mogli się spotkać w sobotę i piątek na afterparty w klubie Starman przy ul. Sienkiewicza.

Wstęp na koncerty będzie możliwy dzięki darmowym wejściówkom, które wydaje kasa instytucji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO