Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

MHKi zaprasza na finisaż wystawy "Sala dla kolekcjonera. Marcin Bolforski i Adam Rzadkowski"

poniedziałek, 28 września 2020 07:33 / Autor: Marzena Rygiel
Foto: mhki.kielce.eu
Marzena Rygiel

Muzeum Historii Kielc zaprasza na finisaż wystawy Marcina Bolforskiego i Adama Rzadkowskiego z cyklu „Sala dla kolekcjonera”. Podczas wydarzenia kolekcjonerzy, którzy prezentowali swoje zbiory, opowiedzą o historii i ciekawostkach z nimi związanych.

Finisaż odbędzie się 4 pażdziernika o godzinie 12. Samą eskpozycję podziwiać można było od 4 września.

– Pierwszy z panów gromadzi przedmioty związane z militariami. Jego kolekcja zawiera eksponaty połączone tematycznie z Kielcami oraz dawną i obecną kielecczyzną. Drugi z nich zbierał artefakty przez przeszło dekadę. W ramach swojego hobby kolekcjonował przedmioty wojskowe, później jego zainteresowanie przerodziło się w fascynację zabytkowymi rowerami – mówi Bartłomiej Tambor z Muzeum Historii Kielc.

W ramach całego cyklu chętni mogą prezentować swoje zbiory szerszemu gronu zwiedzających.

– „Sala dla kolekcjonera" to nowy cykl, ale nie jest to pierwszy raz kiedy nasze muzeum chce współpracować. Organizowaliśmy już wiele wystaw wspólnie z pojedynczymi kolekcjonerami i klubem kolekcjonerów. Teraz chcemy zwrócić się w stronę młodszego pokolenia, bo wiemy że i oni mają czym się pochwalić – informuje Krzysztof Myśliński, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Historii Kielc oraz kierownik Działu Edukacji i Promocji.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO