Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Ludwig” – prapremiera w Teatrze Żeromskiego

niedziela, 26 czerwca 2022 13:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Ludwig” – prapremiera w Teatrze Żeromskiego
„Ludwig” – prapremiera w Teatrze Żeromskiego
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Opowieść o bawarskim królu opowiedziała o problemach współczesnego świata. 25 czerwca miała miejsce prapremiera spektaklu „Ludwig” napisanego i wyreżyserowanego przez Jana Jelińskiego.

W przedstawieniu, w którym wystąpili między innymi: Dagna Dywicka, Joanna Kasperek, Bartłomiej Cabaj czy Wojciech Niemczyk przedstawiona była historia Ludwiga II Bawarskiego, króla Bawarii. Doprowadziła ona do refleksja nad szukaniem własnej tożsamości i presją oczekiwań jaką społeczność nakłada na jednostkę. Oprócz tego można było pomyśleć nad skutkami jakie przynosi antysemityzm - tego doświadczyli widzowie spektaklu „Ludwig” w Teatrze Żeromskiego.

- Mnie zachwycił reżyser, który użył różnych środków do przekazania treści. To po prostu pełny teatr, gdzie wszystko co zaplanował było użyte świadomie. Co do historii – bardzo ciekawa. Chętnie po powrocie do domu dowiem się więcej o królu Ludwigu. Ten spektakl wzbudził we mnie ciekawość – mówiła zachwycona Dorota.

- Na koniec sezonu sztuka trudna dla widza i wymagająca cierpliwości. Jak zwykle zafascynował mnie tembr głosu pani Kasperek. Słuchałam jej z ogromną rozkoszą za każdym, gdy występuje. Jestem zafascynowana jej grą - powiedziała stała bywalczyni kieleckiego teatru Anna. – Pomysł na scenografie był bardzo interesujący – uzupełnił wypowiedź żony Grzegorz.

27 czerwca o godzinie 19.00 startuje jubileuszowy 30. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Spektakl „Ludwig”, który jest koprodukcją kieleckiego Teatru oraz Nowego Teatru w Warszawie będzie brał w nim udział.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO