Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Lato w teatrze” w KCK

poniedziałek, 18 lipca 2022 11:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Lato w teatrze” w KCK
„Lato w teatrze” w KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

31 dzieci wzięło udział w teatralnej półkolonii organizowanej przez Kieleckie Centrum Kultury. Przez dwa tygodnie spotykali się oni na warsztatach, których zwieńczeniem był spektakl „Pokonaj potworka i schowaj do worka”.

Program „Lato w teatrze” powstał w 2008 roku, jako odpowiedź na potrzebę ożywienia teatrów w okresie wakacyjnym. 

- Chcieliśmy, aby w KCK-u w wakacje się coś działo dla dzieci, dlatego włączyliśmy się w ten projekt. Dwa tygodnie spotkań dzieci dzisiaj zwieńczyło przedstawienie, w którym mogliśmy zobaczyć wielu super bohaterów. Ważne jest to, że oprócz zabawy zostały poruszone ważne tematy dla nas, dla społeczeństwa, dla ziemi. Myślę, że dzieci się świetnie u nas bawiły. Słyszałem, że od września część chce do nas wrócić. Kieleckie Centrum Kultury ma bogatą ofertę dla dzieci. Mam nadzieję, że się spotkamy po wakacjach, ale także za rok na kolejny „Lecie w teatrze” – opowiadał Artur Wijata, zastępca dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury.

Wśród 31 dzieci, które przez dwa tygodnie uczestniczyły w warsztatach znalazło się ośmiu chłopców z Ukrainy.

- Najbardziej podobał mi się występ finałowy podczas, którego bawiliśmy się dobrze. Ciężko wybrać coś najfajniejszego, bo całość była super. Wszystkie próby to po prostu dobra zabawa. Bardzo lubię teatr. Chciałabym kiedyś zostać aktorką. Występuję już u pani Ewy Lubacz w zespole pantomimy tutaj, w KCK-u. Polecam to każdemu, a za rok na pewno chciałabym tu wrócić – mówiła 12-letnia Marysia, jedna z uczestniczek półkolonii.

Koordynatorką projektu była Paula Picheta. Zajęcia kulturalno-integracyjne prowadziła Agnieszka Kozłowska-Piasta. Daria Maroń była odpowiedzialna za warsztaty plastyczne. KCK współpracował z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”, dlatego animatorami w trakcie półkolonii byli aktorzy: Ewa Lubacz (zajęcia muzyczno-ruchowe), Agata Sobota (warsztaty z emisji głosu) oraz Michał Olszewski (szkoła improwizacji i pracy nad postacią) .

Program „Lato w teatrze” jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO