Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Kubuś" wraca ze spektaklami weekendowymi

środa, 21 października 2020 09:12 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach od najbliższej soboty, 24 października, wznawia  granie spektakli weekendowych. Na początek proponuje widzom przedstawienie "Wszystkie myszy lubią ser" w reżyserii Anny Nowickiej.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 16 i będzie mogło w nim uczestniczyć 28 widzów.

– Oczywiście granie odbywa się w reżimie sanitarnym, czyli na widowni może być tylko 25 procent publiczności. Zachęcamy widzów do wcześniejszych rezerwacji, żeby dla nikogo nie zabrakło biletów – mówi Jolanta Świstak, kierownik literacki Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Teatr wprowadził także nowe zasady indywidualnej rezerwacji i sprzedaży biletów. Bilety zarezerwowane, z wyjątkiem biletów grupowych, należy wykupić na trzy dni przed spektaklem w kasie Teatru lub wykonać przelew na konto "Kubusia". Rezerwacje nieodebrane zostaną anulowane.

Istnieje również możliwość zakupu biletów za pośrednictwem strony internetowej firmy InterTicket: https://teatrkubus-bilety.interticket.pl/

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.teatrkubus.pl.

W Teatrze obowiązują zasady bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone przed zawieszeniem działalności. Widzowie przychodzący do teatru proszeni są o zachowywanie minimum półtorametrowego dystansu od innych osób, zakrywanie ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach, z wyjątkiem dzieci do lat czterech, składanie oświadczeń o stanie zdrowia pozwalającym na przebywanie w jednym pomieszczeniu z innymi osobami oraz rezygnację z wizyty w teatrze w przypadku wystąpienia podejrzenia zarażeniem koronawirusem.

– Robimy wszystko co jest możliwe, aby warunki, w jakich odbywają sie przedstawienia były bezpieczne zarówno dla widzów, jak i artystów oraz pracowników Teatru – dodaje Jolanta Świstak.

W następną sobotę, 31 października, o godzinie 11 widzowie obejrzą spektakl "Pan Brzuchatek". Po nim, w ramach biletu, będą mogli wziąć udział w warsztatowym spotkaniu z aktorką Agatą Sobotą. Kolejne przedstawienia zostały zaplanowane na listopad. Będą to "Wszystkie myszy lubią ser", "Misiaczek", "Super Piotruś Pan", "Noc żywych zabawek" i "A niech to gęś kopnie".

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO