Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

KTT zaprasza ponownie na "Kopciuszka"

czwartek, 03 września 2020 09:40 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższy weekend, 5 i 6 września, zobaczymy po raz kolejny spektakl "Kopciuszek" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. To widowisko taneczno-muzyczne, które jest przeznaczone dla całych rodzin.

Choreografię do spektaklu w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego i neoklasycznego przygotowali Elżbieta i Grzegorz Pańtak, a scenografię,  w skład której wchodzą m.in. monumentalne schody i prawdziwa karoca, dzieło włoskiego scenografa Luigi Scoglio. W spektaklu zobaczymy ponad 300 kostiumów, które zaprojektowała uznana w środowisku teatralnym kostiumograf Małgorzata Słoniowska.

Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaci pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami, z których jeden stylizowany jest na Elvisa Presleya, kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy. W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata, duet skrzypcowy oraz dyrygent Ewa Robak.

Spektakl można będzie obejrzeć 5 września o godzinie 18 oraz 6 września o godzinie 12. Bilety w cenie 55 złotych i 65 złotych normalny oraz 30 złotych ulgowy są do nabycia w kasie Kieleckiego Teatru Tańca. Rezerwacja pod numerem telefonu 41 367 67 12.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO