Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Kto wygra tegoroczny Off Fashion? W sobotę finał

środa, 21 lipca 2021 15:39 / Autor: Beata Kwieczko
Kto wygra tegoroczny Off Fashion? W sobotę finał
Kto wygra tegoroczny Off Fashion? W sobotę finał
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą sobotę poznamy laureatów 22. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów  i Entuzjastów Mody Off Fashion, którego organizatorem jest Kieleckie Centrum Kultury. O główne nagrody będzie walczyć 30 projektantów.

Finał konkursu odbędzie się na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

– Zobaczymy aż 60 realizacje. Kilku projektantów podjęło próbę stworzenia kolekcji inspirowanej architekturą, kulturą i sztuką naszego miasta.  Projektanci przyjadą do nas z różnych zakątków Polski i Europy, będzie je oceniać międzynarodowe jury – informuje Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. 

Wszyscy projektanci pokażą po dwie swoje realizacje na żywo, na prawdziwym wybiegu i pokazie mody. Choreografię gali przygotuje Tomasz Rowiński, a nad całością będzie czuwać Anna Skuratowicz-Cedro, która współpracowała już przy konkursie.

Laureaci będą walczyć o cenne nagrody: 30 tysięcy złotych, graficzne tablety i cztery półroczne stypendia - trzy w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru i czwarte w Instytucie Dizajnu. Swoją nagrodę przyzna także publiczność.

Podczas gali będzie można obejrzeć także projekty kielczanki Justyny Petelickiej. Modelki i modele prezentować będą stroje z towarzyszeniem muzyki granej na żywo przez zespół Automatik. Największą atrakcją będzie pokaz multimedialny video mapingu Dariusza Makaruka, który w ubiegłym roku przygotował widowisko na otwarcie Dworca Autobusowego.

Galę poprowadzi dziennikarz Telewizji Polskiej Mateusz Szymkowiak. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasie Kieleckiego Centrum Kultury i na platformie bilety24.pl. Hasło tegorocznego Festiwalu to "Wiwat Kielce!".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO