Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Koncert na 80-lecie Armii Krajowej

środa, 28 września 2022 13:30 / Autor: Michał Łosiak
Koncert na 80-lecie Armii Krajowej
Koncert na 80-lecie Armii Krajowej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w sobotę, 1 października o godzinie 17, w sali kameralnej Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się wieczór pamięci „Armia inna niż wszystkie… -  z okazji roku 80-lecia przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową”.

Wydarzenie  łączy w sobie rozmowę o historii Armii Krajowej, wyjątkowy koncert oraz pokaz filmu.

W pierwszej części spotkania uczestnicy wezmą udział w rozmowie o fenomenie Armii Krajowej z Dionizym Krawczyńskim, prezesem kieleckiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Jodła”, wielkim pasjonatem i skarbnicą wiedzy o Armii Krajowej, a także dziennikarzem Radia Kielce.

Druga część wydarzenia to muzyczna opowieść o Armii Krajowej w wykonaniu aktorów, wokalistów i muzyków zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”. Zabrzmią m.in. „Modlitwa Armii Krajowej”, „Mała dziewczynka z AK”, „Biały Krzyż”, „Deszcz, jesienny deszcz” i wiele innych utworów.

W ostatniej części spotkania widzowie zobaczą krótki dokument pt. „Armia inna niż wszystkie”, film produkcji Instytutu Pamięci Narodowej, powstały w tym roku na osiemdziesiątą rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

PlakatAK

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO