Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kolejny festiwal muzyki organowej i sakralnej

środa, 12 kwietnia 2017 14:07 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Siedem niedziel i różnorodne koncerty muzyki poważnej. 23 kwietnia rozpocznie się 28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. W jego ramach wystąpią muzycy z Polski, Litwy, Japonii, Słowacji i Austrii. Koncerty odbędą się w kościołach kieleckich i na Świętym Krzyżu. A usłyszymy kompozycje Bacha, Brahmsa czy Mozarta.

Robert Wieczorek z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury zapowiada, że pojawią się mieszanki klasyki z brzmieniami Dalekiego Wschodu i Afryki. - Zdecydowaliśmy, że postawimy na większe formy muzyczne. Myślę, że wszyscy będą zachwyceni bo mamy do zaoferowania na przykład msze Schuberta na solistów, chór i orkiestrę. Usłyszymy też rewelacyjne wykonanie „Requiem d-mol” Mozarta. Wisienką na torcie będzie ostatni koncert festiwalowy 21 maja. W koncercie „African Sanctus” będą przenikać się będą kultury afrykańska i nasza łacińska – opowiada Robert Wieczorek.

Festiwal Anima Mundi potrwa od 23 kwietnia do 21 maja. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Szczegóły programu znajdziemy na stronie Kieleckiego Centrum Kultury. My również będziemy informowali o poszczególnych wydarzeniach festiwalu.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO