Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Kolacja Mistrzów" - konkurs fotograficzny w bibliotece

piątek, 25 września 2020 11:30 / Autor: Beata Kwieczko
"Kolacja Mistrzów" - konkurs fotograficzny w bibliotece
"Kolacja Mistrzów" - konkurs fotograficzny w bibliotece
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni stał się dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach inspiracją do zorganizowania konkursu fotograficznego "Kolacja mistrzów". Osoby, które przygotują smaczne i estetycznie podane posiłki, otrzymają zaproszenia na kolację oraz vouchery na zabiegi pielęgnacyjne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie osoby od 16. roku życia, które mieszkają, uczą się lub pracują w Kielcach albo w regionie świętokrzyskim.

Jak informuje Anna Żmudzińska, dyrektor MBP w Kielcach, zadaniem uczestników jest przygotowanie dania, które będzie smaczne i zdrowe, a dodatkowo pięknie i estetycznie podane. – Kolejnym krokiem jest zrobienie zdjęcia, na którym znajdzie się nie tylko danie, ale także ulubiona książka kucharska, czasopismo lub zeszyt z przepisami. Dodatkowo należy przysłać przepis na potrawę widoczną na zdjęciu. Liczy się pomysł i oryginalność. Ważne, aby danie z fotografii chciało się zjeść, choćby oczami – tłumaczy dyrektor biblioteki.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 października. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.mbp.kielce.pl oraz na profilu Facebook 20 października, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni.

Nagrodami w konkursie są vouchery upominkowe do kieleckich restauracji oraz na zabiegi pielęgnacyjne.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na profilu Facebookowym placówki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO