Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kino Helios – nowy repertuar

czwartek, 18 stycznia 2024 11:57 / Autor: Weronika Karyś
Kino Helios – nowy repertuar
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Kino Helios – nowy repertuar
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od 19 do 25 stycznia kino Helios zaprasza widzów na sześć pokazów filmowych.

19 stycznia premierowo na dużym ekranie będzie można zobaczyć film science-fiction „Biedne istoty”. To opowieść o ewolucji młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty.

Na najmłodszych widzów czeka bajka „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” oraz „Pies i robot”. Ta ostatnia to pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia.

Wśród nowości, tym razem dla młodzieży, pojawi się również „Chłopiec i czapla”. To animacja o jedenastoletnim Mahito Maki, który traci matkę. Ojciec chłopca żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.

W ramach cyklu „Helios na scenie” 21 stycznia będzie można obejrzeć koncert „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”. Z kolei w ramach „Kultury dostępnej” 25 stycznia zostanie wyświetlony dramat „Chłopi”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO