Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl „Kopciuszek”

piątek, 21 sierpnia 2020 10:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w przyszłym tygodniu obejrzymy „Kopciuszka”  w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Próba generalna z udziałem publiczności odbędzie się  27 sierpnia o godzinie 18. W następnych dniach teatr zaprasza na premierę widowiska.

Kopciuszek jest jedną z najpopularniejszych bajek, która doczekała się na całym świecie wielu adaptacji baletowych, teatralnych i filmowych. KTT zaprasza widzów na tradycyjną wersję bajki, w opracowaniu literackim Charlesa Perrault’a oraz Wilhelma i Jacoba Grimm.

- Histroia w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków to taneczno-muzyczne widowisko przeznaczone dla całych rodzin. Zostało zrealizowane środkami szeroko pojętego tańca jazzowego i neoklasycznego. Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe sceny i postaci – wyjaśnia Edyta Snoch - Chruściak, specjalista ds. promocji Kieleckiego Teatru Tańca.

W spektaklu wprowadzono między innymi sceny na podwórzu domu Kopciuszka, zabawy z ptactwem domowym. Występują tam kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy,  a z ogromnego jaja wykluwa się Kaczka Dziwaczka.

- Specjalnie dla widowiska stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy, wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej, taneczne rzeźby, pełne barw i fantazyjnej formy. Oryginalna, momentami monumentalna, scenografia przenosi widzów w cztery miejsca, w których toczy się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu – wylicza Edyta Snoch – Chruściak.

Za scenografię odpowiada Luigi Scoglio, projekty kostiumów są autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej,  a przygotowaniem chóru zajęły się Ewa Robak i Magdalena Sitkowska. Całość w formie dwuaktowego widowiska zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim bajki.

Próbę generalną z udziałem publiczności zaplanowano na czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 18 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Premierę spektaklu zobaczymy 28 i 29 sierpnia o tej samej godzinie. Widowisko zostanie wystawione także 29 sierpnia o godzinie 12 oraz 30 sierpnia o godzinie 12 i 18.

Spektakl jest dwuaktowy i trwa ok. 90 minut. Rezerwacja miejsc dostępna po numerem  41 367 67 12. Za bilet ulgowy zapłacimy 30zł, za normalny – 55 lub 65. Widowisko odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także zakrywanie ust i nosa.

BK4 8616

plakat kopciuszek arkadia wszystkie daty pop

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO