Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kielecki teatr „Sen” wystąpi w Norwegii

poniedziałek, 13 marca 2023 09:17 / Autor: Michał Łosiak
Kielecki teatr „Sen” wystąpi w Norwegii
Kielecki teatr „Sen” wystąpi w Norwegii
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zbliża się jubileuszu Teatru Plastycznego „Sen”, który od blisko dekady działa przy Wojewódzkim Domu Kultury. Grupa nawiązała współpracę z norweskim Teater „Manu” z Oslo i już niedługo wystąpi w Skandynawii.

– W ramach nawiązanej współpracy, Teatr Plastyczny "Sen" zaprezentuje norweskim widzom swoją najnowszą inscenizację plastyczną „Monument”, przedstawiającą historię Polski od momentu rzeźbienia pomnika Mikołaja Kopernika aż po czasy współczesne. A wszystko to dziać się będzie w pracowni Bertela Thorvaldsena, duńskiego rzeźbiarza, który był autorem wspomnianego monumentu – informuje Edyta Ruszkowska z Wojewódzkiego Domu Kultury.

W spektaklu wystąpią Krystyna Skoczek i Barbara Siuda. Scenariusz inscenizacji przygotował twórca teatru - Tomasz Irski, który także wyreżyserował to przedstawienie. 

Teatr „Manu” z Oslo to jedyna profesjonalna scena w Norwegii, której językiem scenicznym jest język migowy. Działa od 15 lat. Przez ten czas dobrze teatr zadomowił się na norweskiej mapie teatralnej i budzi duże zainteresowanie, zarówno widzów, jak i krytyków. Artyści tworzą produkcje we wszystkich gatunkach, od komedii i dramatu po stand-upy.

Goście z Norwegii wystąpią podczas jubileuszu 10-lecia istnienia Teatru Plastycznego "Sen", który odbędzie się w 2024 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO