Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Karoca i kogut stylizowany na Elvisa Presleya. W sierpniu premiera "Kopciuszka" w KTT

czwartek, 09 lipca 2020 09:59 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje się do najbardziej oczekiwanej premiery tego roku. W piątek, 28 sierpnia, widzowie obejrzą spektakl pt. "Kopciuszek", widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin.

Choreografię do spektaklu w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego i neoklasycznego przygotowali Elżbieta i Grzegorz Pańtak, a scenografię,  w skład której wchodzą m.in. monumentalne schody i prawdziwa karoca zaprojektował włoski scenograf Luigi Scoglio. W spektaklu zobaczymy ponad 300 kostiumów, które zaprojektowała uznana w środowisku teatralnym kostiumograf Małgorzata Słoniowska.

Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaci pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami, z których jeden stylizowany jest na Elvisa Presleya, kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy. W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata duet skrzypcowy oraz dyrygent Ewa Robak.

Premiera spektaklu miała się odbyć pod koniec marca, ale nie było jej z powodu pandemii koronawirusa. Próbę generalną z udziałem publiczności zaplanowano na czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 18 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Premierę spektaklu zobaczymy 28 i 29 sierpnia o tej samej godzinie. Widowisko zostanie wystawione także 29 sierpnia o godzinie 12 oraz 30 sierpnia o godzinie 12 i 18.

Bilety w cenie 55 i 65 złotych normalny oraz 30 złotych ulgowy można kupić w kasie KTT. Osoby, które zakupiły je w marcu proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 41 367 67 12 w celu potwierdzenia chęci przybycia i nadania nowych miejsc.

Spektakl odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także noszenie maseczek i rękawiczek ochronnych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO