Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kabaret z Konopi premierowo i charytatywnie

piątek, 21 kwietnia 2023 23:21 / Autor: Wojciech Dudkowski
Kabaret z Konopi premierowo i charytatywnie
Kabaret z Konopi premierowo i charytatywnie
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Inflacja, kolejki u lekarza czy płacz małych dzieci – mogą to być powody do narzekania lub do… żartów. Śmiali się z nich członkowie z Kabaretu z Konopi, którzy w Domu Kultury Zameczek wystąpili ze swoimi premierowymi numerami. Dochód z biletów przeznaczony był na pomoc Filipowi.

Komicy przedstawili scenki z urzędu, samochodu czy budowy. Jak przyznają, najlepszą inspiracją do tworzenia nowych skeczów jest życie.

- Chcemy pokazać życie bez pięknych opakowań tylko takie, jakim jest. Czerpaliśmy pomysły także z wydarzeń z ostatnich dni. Często robimy tak, zwłaszcza występując w rodzinnym mieście, gdzie jesteśmy na czasie i wiemy co się dzieje – mówi Krzysztof Kubalski z Kabaretu z Konopi.

Widzowie byli pod wrażeniem możliwości kabaretu.

- Wszystkie skecze miały swój urok, myślę, że naprawdę warto przyjść – przyznaje Anna.

- Piosenka wygrała wszystko – dodają Ola i Paula.

- Zachwyca mnie pasja ludzi z Kabaretu z Konopi, widać, że jest prawdziwa – zauważa Kamil.

Cel występu był charytatywny – pieniądze ze sprzedaży wejściówek przeznaczone będą na pomoc małemu Filipowi, który urodził się bez kości strzałkowej.

- Czekają go operacje i rehabilitacja. On ma dopiero 18 miesięcy, sporo życia jeszcze przed nim, trzeba zrobić wszystko, aby miał je jak najbardziej komfortowe – dodaje Krzysztof Kubalski.

Zbiórkę można wspomóc także przez stronę https://www.siepomaga.pl/filip-heinich?fbclid=IwAR1PfGMEo5jCNgwMTzzc1RAE_E1IrmZhptoGIcTURoKZ2IorQ8gjJtVe8Ns

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO