Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Już wkrótce w Kielcach wielkie święto jazzu

poniedziałek, 12 września 2022 08:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
Już wkrótce w Kielcach wielkie święto jazzu
Fot. Pixabay
Już wkrótce w Kielcach wielkie święto jazzu
Fot. Pixabay
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od 22 do 25 września odbędzie się XX edycja Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival. Gwiazdą imprezy będzie kwartet Mino Cinelu. Muzyk w przeszłości grał z Milesem Davisem.

O programie tegorocznej edycji festiwalu Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festiwal w audycji Michała Sierleckiego „Z kulturą na TY" opowiedział Krzysztof Zięba z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

– Na uhonorowanie Tomasza Stańki mieliśmy kilka opcji, myśleliśmy, żeby zaprosić kogoś kto weźmie na warsztat twórczość najwybitniejszego polskiego trębacza. Jednak podeszliśmy do tematu troszkę inaczej. Zarówno Kasia Pietrzko, jak i Tomasz Dąbrowski to może nie są spadkobiercy, ale kontynuatorzy filozofii życiowej i podejścia do muzyki artysty. Gdyby nie choroba Tomasza Stańki, to pewnie do tej pory razem z Kasią graliby w zespole – powiedział.

Największą gwiazdą imprezy będzie Mino Cinelu.

– Patrząc na dyskografie Mino Cinelu, to chyba co dwa tygodnie ma nowy projekt. Jest zaangażowany w wiele różnych pomysłów. Współpracował z muzykami z wielu dziedzin między innymi Sting, Miles Davis. Jest znany na całym świecie. Gdy występował z Milesem Davisem na koncertach w Polsce, to Miles był z niego zadowolony. To trzeba przyznać, że to jest pochwała, gdy Miles Davis jest zadowolony z jakiegoś muzyka – dodał Krzysztof Zięba.

Całej audycji można wysłuchać TUTAJ

Harmonogram festiwalu:

22 września (Mała Scena KCK) (wstęp wolny):

19:00 „Co ja tu robię? Miles Davis” – film dokumentalny

20:00 Breaking Funk

23 września (Duża Scena KCK) (69 PLN):

19:00 Kasia Pietrzko Trio

20:30 Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings 

24 września (Duża Scena KCK) (99 PLN):

18:00 Labirynt ’22 (Bergeron / Gembalski / Buczek / Majchrzak)

20:00 Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet 

25 września (Duża Scena KCK) (99 PLN):

18:00 Young Power New Edition

20:00 Mino Cinelu

Również wielki, jazzowe wydarzenie będzie miało miejsce 17 listopada. W Kielcach zagra Ron Carter, jeden z najwybitniejszych kontrabasistów oraz kolega z zespołu Milesa Davisa. Artyści współpracowali ze sobą między innymi przy powstaniu płyty „Kind of Blue”.

Przypominamy także, że w 2001 roku w dziesiątą rocznicę śmierci najwybitniejszego jazzmana odsłonięto jego pomnik przed Kieleckim Centrum Kultury. Pomysłodawcami inicjatywy byli członkowie Kieleckiego Klubu Jazzowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO