Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Już wkrótce Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German”

czwartek, 19 listopada 2020 07:21 / Autor: Aleksandra Rękas
Profil FB festiwalu
Aleksandra Rękas

Już 23 listopada odbędzie się Koncert Finałowy VII „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German”. W tym roku ze względu na epidemię na widowni zabraknie publiczności. Koncert zostanie wyemitowany w formie filmu, na kanale YouTube i facebookowym profilu festiwalu.

Laureatom festiwalu, wokalistom młodego pokolenia, towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Podczas koncertu wystąpi jedenaście polskich wokalistek.

- Wśród nich Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana, Katarzyna Zawada, Izabela Szafrańska, Dominika Handzlik, Marta Burdynowicz, Sylwia Zelek, Aleksandra Bogucka, Sylwia Ziółkowska, Paulina Malinowska i Marta Majek. Pokażemy też reprezentantów krajów, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach: z Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu i Białorusi – informuje Aldona Michalak, dyrektor festiwalu.

Publiczność w Polsce i za granicą usłyszy piosenki z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach, będących dziełem młodych polskich kompozytorów. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu, który odbywa się od 2014 roku, jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich. Głównym celem wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German. 

Festiwal został dofinansowany i objęty patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz europosła Ryszarda Czarneckiego – b. wiceprzewodniczącego PE. Patronaty medialne: TVP2, TVP Polonia, TVP3Warszawa, POLSAT NEWS, Jedynka PR.

Transmisja online z Koncertu Finałowego siódmej edycji Festiwalu odbędzie się 23 listopada 2020, o godzinie 19.00 na Facebooku oraz kanale You Tube Festiwalu. O szczegółach organizatorzy będą informować na stronie www.festiwalpiosenki.pl oraz fanpage’u na FB i Instagramie @festiwal.annagerman.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO