Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Joanna Kasperek nominowana do nagrody

piątek, 18 września 2020 16:26 / Autor: Beata Kwieczko
Joanna Kasperek nominowana do nagrody
Joanna Kasperek nominowana do nagrody
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Joanna Kasperek została nominowana do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez miesięcznik "Teatr". Doceniono jej kreację Lubow Raniewskiej w "Wiśniowym sadzie" Antona Czechowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Jej rolę już wcześniej dostrzegli krytycy. Kalina Zalewska napisała: "Raniewska Joanny Kasperek raz po raz zwraca zdumione oczy (...) I namiętnie wydaje ostatnie pieniądze. Aktorka po raz pierwszy pojawia się w modnych spodniach, botkach i furażerce. Gra kobietę pełną wdzięku, ale skupioną na własnych doznaniach, skoncentrowaną na swojej egzystencji. Jej bohaterka jest neurotyczką, która znajduje porozumienie z idealistą, Pietią Trofmowem. (...) Lubow popada w romans z nauczycielem. Dramatyczne wydarzenia nie prowokują jej do zmian, ale do  ucieczki, jakby nie chciała wyciągnąć z nich wniosków"

Z kolei Tomasz Domagała zauważył: "Błyszczą aktorzy, a wśród nich przede wszystkim Joanna Kasperek jako Raniewska. Jej bohaterka stroi się, chodzi po scenie, denerwuje swoją indolencją, wygłasza puste słowa, a im bardziej stara się być niebanalna, tym bardziej popada w banał. Ma też momenty sugerujące wielkie cierpienie – to wtedy, gdy mówi o swoim synku i paryskich perypetiach. Kasperek niuansuje te stany znakomicie. Jej bohaterka intryguje, prowokuje, denerwuje. Żadnego sentymentalizmu. Wielka rola".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO