Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Hity muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego

czwartek, 30 listopada 2023 13:35 / Autor: Michał Łosiak
Hity muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego
Hity muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W muzyczną podróż po najpiękniejszych utworach Maksyma Rzemińskiego będzie można wybrać się już 10 grudnia podczas wyjątkowego koncertu „The best of” w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Utalentowany pianista wystąpi na kieleckiej scenie w towarzystwie Orkiestry Kameralnej pod przewodnictwem Lucjana Szalińskiego - Bałwasa.

Podczas grudniowego koncertu zaprezentowane zostaną utwory z wybranych płyt artysty: Inception, Maximus, Phoenix, She Remembers. To najpiękniejsze dzieła z filmowych hitów.

To będzie wieczór pełen muzycznych przebojów w znakomitym wykonaniu. Na program koncertu składają się najlepsze utwory z płyt nagranych przez Maksyma Rzemińskiego. Całość dopełni towrzystwo Orkiestry Kameralnej. To doskonały pomysł na muzyczny prezent na Mikołajki – podkreśla Jarosław Łysek z Agencji Artystycznej Impresja.

Maksym Rzemiński to absolwent szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu oraz absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W młodości był wielokrotnym stypendystą fundacji: Sapere Aude, Na Rzecz Sztuki Dziecka, Fundacji dla wybitnie uzdolnionych muzycznie. Jest laureatem III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Göttingen - Niemcy. Maksym Rzemiński już jako 10-letni chłopiec wykonał koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta w towarzystwie kieleckich filharmoników. W 2015 roku nagrał pierwszy album z muzyką filmową „Inception”. W 2018 roku wydał album „Maximus”, trzy lata później w 2021 roku ukazał się album „Phoenix”., a płyta „She remembers” miała swoją premierę na początku 2023 roku. Występował w wielu różnych miejscach m.in. w polskiej ambasadzie w Paryżu, podczas gali charytatywnej „Hope For Haiti”, podczas ga li Photo-Press w Filharmonii Narodowej oraz w Filharmonii Berlińskiej.

Bilety na koncert można nabyć na stronie www.kupbilecik.pl, dzwoniąc na numer telefonu 608 881 155 lub na miejscu koncertu w dniu wydarzenia. Wejściówki będą również dostępne na antenie Radia eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO