Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

[GALERIA] „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”. Wernisaż wystawy Wiktora Jackowskiego

piątek, 06 września 2019 19:05 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Trzydzieści sześć obrazów olejnych na płótnie autorstwa kielczanina Wiktora Jackowskiego można od piątku oglądać w Galerii Winda. Są relacją z licznych podróżyautora, a także refleksją nad obejrzanymi filmami oraz odbiciem wydarzeń medialnych.

Wiktor Jackowski to kielczanin, absolwent kieleckiego "Plastyka" oraz Akademii sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2013-2015 pracował przy produkcji niezwykłego filmu animowanego "Mój Vincent", opowiadającego o twórczości Vincenta van Gogha.  Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wystawa jego prac została opatrzona mottem z powieścii Stanisława Lema „Solaris”: „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”. Ono, jak przekonuje autor płócien, bardzo ładnie podkreśla znaczenie oraz to, czym jest jego malarstwo oraz szerzej pojęta sztuka: - Wszystkie obrazy są w pewnym sensie lustrami, w których odbijamy swoją wrażliwość, doświadczenia, skojarzenia, po prostu siebie. Dlatego uznałem, że jest to idealny tytuł – mówił Wiktor Jackowski.

Malarz chciałby, aby jego płótna stały się same w sobie lustrami, w których oglądający odbije własną wrażliwość, swój prywatny zestaw skojarzeń.  

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO