Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Ziemia Pińczowska na fotografiach Michała Janysta

sobota, 11 września 2021 11:48 / Autor: Radio eM
[FOTO] Ziemia Pińczowska na fotografiach Michała Janysta
[FOTO] Ziemia Pińczowska na fotografiach Michała Janysta
Radio eM
Radio eM

Piękne, czarno-białe fotografie przypominające stylem prace Mistrzów Kieleckiej Szkoły Krajobrazu można zobaczyć na wystawie w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Autorem zdjęć jest Michał Janyst.

Wystawa nosi tytuł „Ziemia Pińczowska”. – Nawiązuję do albumu o tej samej nazwie. Są to zdjęcia, które pokazują czarno-biały krajobraz. Nie chodzi jednak o najbardziej znane miejsca Ponidzia, ale o prawdziwe perełki, które zachwycają – tłumaczy Michał Janyst.

- Lubię zdjęcia, które nie mają koloru. Wydaje mi się oddają one więcej charakteru i informacji niż fotografie kolorowe. Inspiruję się Kielecką Szkołą Krajobrazu, bo moim idolem, którego chciałbym naśladować jest śp. Paweł Pierściński i jego „geometria krajobrazu”. Linie, poprzecinane pola – im więcej jest takich elementów w fotografii, tym obraz jest bardziej ciekawy i treściwy – mówi Michał Janyst.  

Jak dodaje nasz rozmówca, Ziemia Pińczowska to świetne miejsc dla fotografa.

– Ona jest nadal nieodkryta. Przepiękny krajobraz i dziesiątki kapliczek, pozostałości grodzisk oraz niezwykła przyroda. Mimo tego, że z roku na rok coraz więcej osób odwiedza te tereny, to jednak w dalszym ciągu niektóre zakątki są dopiero poznawane. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak cudownych pól i pięknie wkomponowanej w nie rzeki Nidy – dodaje Michał Janyst.

Wystawę można oglądać przez najbliższy miesiąc w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO