Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Tłumy śpiewały kolędy i pastorałki w KCK

sobota, 06 stycznia 2024 21:26 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Tłumy śpiewały kolędy i pastorałki w KCK
fot. Mateusz Wolski/KCK
[FOTO] Tłumy śpiewały kolędy i pastorałki w KCK
fot. Mateusz Wolski/KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W święto Trzech Króli na Dużej Scenie KCK odbyło się pierwsze Kieleckie Kolędowanie. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem kielczan i mieszkańców regionu, którzy wspólnie z kieleckimi formacjami przyszli śpiewać kolędy i pastorałki. 

– Bardzo się cieszę, że tak wiele osób przyjęło nasze zaproszenie i mogliśmy w tym czasie wspólnie kolędować. Bardzo serdecznie dziękuję muzykom za przyjęcie zaproszenia oraz tym, którzy nas wspierali, bo dzięki nim mogliśmy zorganizować to spotkanie – mówi Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK.

Wstęp na wydarzenie był darmowy, a na widowni praktycznie wszystkie miejsca zajęte.

– Wspólne śpiewanie kolęd to wspaniała inicjatywa, mocno wpisana w naszą polską tradycję. Każdy ma ochotę je pośpiewać, ale często brakuje nam odwagi, żeby to zrobić w domu z rodziną czy znajomymi. To fajnie, że jest takie miejsce, gdzie możemy poczuć klimat świąt. Super jest to, że każdy może przyjść i nie trzeba płacić za bilety – zaznacza Ewa.

Na scenie zagrali i zaśpiewali: Mała Fermata, Centrum Muzyki Empire, Chór Antidotum oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad Czasem”. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO