Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Karaś/Rogucki zagrali w KCK

czwartek, 23 listopada 2023 22:42 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Karaś/Rogucki zagrali w KCK
fot. Mateusz Wolski/KCK
[FOTO] Karaś/Rogucki zagrali w KCK
fot. Mateusz Wolski/KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W czwartek, 23 listopada, zespół Kuby Karasia i Piotra Roguckiego wystąpił na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Fani, a wśród nich słuchacze Radia eM Kielce usłyszeli cztery utwory z nadchodzącej nowej płyty.

Zespół wystąpił w stolicy województwa świętokrzyskiego drugi raz, tym razem w ramach trasy „Czułe kontyngenty”, która promuje płytę o tym tytule.

– Nie planowaliśmy przychodzić na ten koncert, ponieważ bilety kupiliśmy godzinę przed. Jednak cieszymy się, że nam się udało. Byliśmy wcześniej na koncertach Kuby i Piotrka, ale to za nim stworzyli ten duet – opowiadają Gabrysia i Darek. – Wydaje mi się, że najlepiej się bawiliśmy przy piosence „Kilka westchnień”, podniosła ona z krzeseł chyba każdego – podsumowuje mężczyzna.

W mediach społecznościowych liderzy ogłosili, że kolejna płyta „Atlas Iskier” będzie ich ostatnią. Na początku listopada wypuścili także pierwszy singiel promujący ten krążek. To cover hitu zespołu Rezerwat „Zaopiekuj się mną”. W Kielcach ich fani usłyszeli także trzy inne premierowe piosenki: „Niedzwiedzio-polarny”, „Dyskont dla szaraków” oraz „Tłusty Pixel”. Jak zapowiedział w trakcie wydarzenia Rogucki, płyta ujrzy światło dzienne w lutym 2024 roku.

Na widowni byli także słuchacze Radia eM Kielce, którzy na naszej antenie i w mediach społecznościowych wygrali zaproszenia na to wydarzenie. Damian zabrał ze sobą swoją ukochaną.

– Jestem bardzo wdzięczny za zafundowanie nam takiego wspaniałego wieczoru. Najlepsza piosenka, to moja ulubiona, czyli „Marianna”, uwielbiam tę melodię. Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej takich koncertów w Kielcach. Wysoki poziom, wspaniali artyści, głos Piotra Roguckiego i talent Kuby Karasia – coś wspaniałego – zaznacza.

W minionym roku muzycy wystąpili na gali w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Przeczytaj wywiad, którego wtedy udzielili naszej redakcji.

fot. Mateusz Wolski/KCK

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO