Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Filharmonia jeszcze online

czwartek, 29 kwietnia 2021 15:27 / Autor: Beata Kwieczko
Filharmonia jeszcze online
Filharmonia jeszcze online
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na piątkowy koncert, który będzie jeszcze transmitowany przez internet. W programie znajdą się utwory Griega, Dvoraka, Czajkowskiego i Beethovena.

Koncert będzie zatytułowany "Barwy romantyzmu". Pierwszym utworem, jaki usłyszymy, będzie  "Taniec norweski" Edvarda Griega napisany około 1881 roku, który powstał w wyniku fascynacji kompozytora folklorem norweskim.

Później muzycy zagrają utwory na wiolonczelę i orkiestrę: Antonína Dvořáka Rondo g-moll", zadedykowane Hanusowi Wihanowi, wiolonczeliście Czeskiego Kwartetu Smyczkowego, oraz "Silent Woods" - utwór o charakterze lirycznym.

Na koniec zabrzmią skomponowane w 1887 roku w ponurej tonacji h-moll "Pezzo capriccioso" Piotra Czajkowskiego oraz "V Symfonia c-moll" Ludwiga van Beethovena.

Wszystkie kompozycje w aranżacji na wiolonczelę i orkiestrę wykona wielokrotnie nagradzany wiolonczelista Bartosz Koziak. Orkiestrą Filharmonii pokieruje doskonale znany i podziwiany przez publiczność polską i zagraniczną Marek Pijarowski.

Transmisja koncertu rozpocznie się w piątek, 30 kwietnia, o godzinie 19 na kanale You Tube Filharmonii Świętokrzyskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO