Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Festiwal On Art także w Kielcach

czwartek, 13 sierpnia 2020 08:59 / Autor: Marzena Rygiel
foto: Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill
Marzena Rygiel

Fundacja Rozwoju Kinematografii razem z Instytutem Dizajnu i Kieleckim Parkiem Technologicznym organizują wieczór Festiwalu Kina i Sztuki On Art. W jego ramach na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędzie się projekcja filmów.

Wydarzenie zaplanowano na 16 sierpnia.

– W czasie wieczoru wyświetlimy osiem filmów festiwalowych i jedną trzy częściową produkcję video związaną z projektem Rzemieślnicy, który można zobaczyć w Galerii Brama. Dodatkową atrakcją będzie pokaz premierowy mini dokumentu o Piekarni Bodzentyńskiej – informuje Paula Dulnik z Instytutu Dizajnu.

Organizatorzy uprzedzają, że część filmów jest w języku angielskim i nie posiada napisów. Podczas wydarzenia zostaną wyświetlone produkcje takie jak „Brzemię”, „Zenon Mirota Shipyard Portrayed”, „Rzemieślnicy”, „Films from the Smog Years”, „A monolog in the Intermission”, „Moving Away from Tattoo Taboo”, „Urban Sphinx”, „Carrie”, oraz „Symphony of The Ursus Factory”.

Wieczór Festiwalu Kina i Sztuki On Art rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa około trzy i pół godziny. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO