Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Ferie z teatrem

poniedziałek, 23 stycznia 2023 15:49 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ferie z teatrem
fot. Mateusz Wolski/KCK
Ferie z teatrem
fot. Mateusz Wolski/KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kieleckie Teatry organizują w ferie zajęcia dla dzieci i młodzieży. Sprawdź, w jakich zajęciach mogą wziąć udział najmłodsi.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował cykl pięciu spotkań tematycznych dla dzieci z klas 1-4 oraz 5-8. Ci pierwsi spotykać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 12, zaś starsi od 12 do 14. Warsztaty odbywać się będą zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii. Koszt udziału w serii, pięciu spotkań w jednym tygodniu to 10 złotych.

– Przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji. Poznają kulisy pracy teatru, zwiedzą pomieszczenia oraz zobaczą urządzenia, z których korzystamy. Nie zabraknie także zajęć warsztatowych m.in. z czytania scenicznego. Na pewno nie obejdzie się bez prób odgrywania scen. Dzieciaki będą się dobrze bawić – informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru.

Tak wygląda plan zajęć:

w poniedziałek, 30.01 oraz 06.02 – Przywitanie z teatrem,

we wtorek, 31.01 oraz 07.02 – Teatr to (nie)dramat,

w środę, 01 oraz 08.02 – Przełam tremę i wejdź na scenę,

w czwartek, 02 oraz 09.02 – Zrób to sam 

w piątek, 03 oraz 10.02 – Jak to jest zrobione?.

Zapisy odbywają się pod numerem tel. 41 344 75 00. Liczba uczestników ograniczona.

Z kolei w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach najmłodsi będą mogli zobaczyć cieszące się największą popularnością przedstawienia.

– Oprócz spektakli w naszym feryjnym programie znalazły się również bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci. Odbędą się one w ramach akcji Świętokrzyska Akademia Bezpieczeństwa. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach opowiedzą na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze i poza nią. Z racji na trwający karnawał, nie może zabraknąć także zabawy karnawałowej, która odbędzie się 4 lutego, po spektaklu „Wszystkie myszy lubią ser” – opowiada Jolanta Świstak, kierownik literacki „Kubusia”.

Harmonogram spektakli znajduje się na stronie teatru.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO