Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Dzieła Pawła Kowalewskiego w Galerii "Winda"

czwartek, 27 maja 2021 12:14 / Autor: Beata Kwieczko
Dzieła Pawła Kowalewskiego w Galerii "Winda"
Fot. Andrzej Świetlik
Dzieła Pawła Kowalewskiego w Galerii "Winda"
Fot. Andrzej Świetlik
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Od najbliższego piątku w Galerii Sztuki Współczesnej "WINDA" będzie można oglądać wystawę Pawła Kowalewskiego "Przedmioty przeznaczone do stymulowania życia umysłu, czyli niewidzialne oko duszy". Na ekspozycji znajdą się 32 płótna, które są inspirowane tekstami myślicielki Hannah Arendt, podróżami artysty do Afryki oraz kondycją współczesnego człowieka.

Na wystawie zaprezentowane zostaną po raz pierwszy prace z trzech ostatnich lat twórczości artysty. Odnoszą się one do jego przemyśleń, które zamknął w ramach trzech cykli. Pierwszy obszar to podróż do Ghany, z której pochodzi cykl obrazów "Afrykańskie sny", drugi to inspiracja tekstami niemieckiej pisarki Hannah Arendt, a trzeci to  cykl "samotność".

Prace, które autor pokazuje na wystawie oscylują między użytkowością malarstwa, jako czegoś estetycznego na ścianie, zamkniętego w ramę, a bezużytecznością ram jako dopełnienia. Dla Kowalewskiego rama stanowi integralną część obrazów i chce zaznaczyć jej unikatowy charakter, pokazując jednocześnie wagę jej pozornej bezużyteczności.

Wystawa "Przedmioty przeznaczone do stymulowania życia umysłu, czyli niewidzialne oko duszy" zostanie otwarta w piątek, 28 maja, o godzinie 18.30 w Galerii Sztuki Współczesnej "WINDA" w Kielcach. Ekspozycję będzie można zwiedzać do końca lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO