Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Dzieła Olbińskiego w Kielcach

środa, 30 czerwca 2021 15:49 / Autor: Beata Kwieczko
Dzieła Olbińskiego w Kielcach
Dzieła Olbińskiego w Kielcach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Od najbliższego czwartku w Kielcach będziemy mogli oglądać dzieła Rafała Olbińskiego. Wystawa zostanie otwarta w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

– Otwieramy pierwszą na świecie wystawę monograficzną artysty związanego z Kielcami. Do tej pory Rafał Olbiński miał bardzo wiele wystaw na całym świecie, ale wystawy tego charakteru jeszcze nie było. Kielce to rodzinne miasto Olbińskiego, tu się urodził i spędził lata młodości, dlatego uważałem, że taka wystawa powinna się tu właśnie odbyć – mówi Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Na wystawie zostaną pokazane m.in. wczesne prace artysty - projekty okładek czasopism oraz ilustracje do artykułów różnych periodyków z lat 70. i 80. XX wieku. Będą to m.in. okładki polskiego pisma muzycznego "Jazz Forum", gdzie Olbiński przez około dekadę odpowiedzialny był za szatę graficzną. Prace pochodzą od prywatnych kolekcjonerów

Ekspozycja była planowana na ubiegły rok, ale nie udało sie jej zorganizować ze względu na pandemię koronawirusa. Będzie prezentowana do końca października.

Wernisaż wystawy monograficznej Rafał Olbiński odbędzie się 1 lipca o godzinie 18 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wydarzenie uświetni występ Moniki Tomasik, uczennicy II roku śpiewu solowego w klasie Marzeny Trzebińskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Kielcach. Będzie jej akompaniował Rafał Hołub.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO