Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Dwa księżyce”. Niedługo wernisaż niezwykłej wystawy

niedziela, 08 października 2023 21:19 / Autor: Michał Łosiak
„Dwa księżyce”. Niedługo wernisaż niezwykłej wystawy
„Dwa księżyce”. Niedługo wernisaż niezwykłej wystawy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w środę, 11 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy Sławomira Biernata „Dwa księżyce”.

Na ekspozycję składają się rzeźby, rysunki i grafiki artysty. W swoich poszukiwaniach ujawnia on fascynację nad zjawiskiem astronomicznym: różnymi obliczami księżyca.

– Jego dbałość o formę i przywiązanie do detalu rozbudza refleksję nad tematem estetyki i wprowadza widza w tematy egzystencjalne. Wystawa „Dwa księżyce" jest nawiązaniem do twórczości, a zarazem przywołaniem pamięci zmarłego niedawno Radosława Gryty, urodzonego w Polsce rzeźbiarza, który na stałe tworzył w Finlandii – tłumaczy Aneta Tkacz, kurator wystawy.

Sławomir Biernat urodził się w Zamościu w 1977 roku. W 1997 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. B. Morando. W latach 1998-2004 studiował na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uzyskał dyplom w Pracowni Konserwacji Kamienia u prof. I. Płuski. W 2002 roku otrzymał Stypendium Socrates Erasmus, Academia di Belle Arti Aldo Galli di Como (Włochy). W latach 2002-2006 studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. W 2006 roku obronił dyplom w pracowni prof. J. Sękowskiego. Od 2009 roku pełnił funkcję asystenta u dr hab. Ewy Janus, prof. ASP, w Pracowni Rysunku ASP w Krakowie, a następnie od 2017 roku w Pracowni Rzeźby. Rok później obronił pracę doktorską pt. „Metaobrazy miasta". Od 2019 roku prowadzi pracownię Małej Formy Rzeźbiarskiej i Medalierstwa w ASP w Krakowie.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18. Wystawa potrwa do 31 grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO