Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Długo wyczekiwany finał Festiwalu "Scena dla Ciebie"

czwartek, 17 czerwca 2021 16:16 / Autor: Beata Kwieczko
Długo wyczekiwany finał Festiwalu "Scena dla Ciebie"
Długo wyczekiwany finał Festiwalu "Scena dla Ciebie"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą niedzielę w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy 22. edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hook.

– W naszym mieście i regionie jest bardzo wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Właśnie dla nich co roku organizowany jest Festiwal "Scena dla Ciebie" który od ponad 20 lat stwarza szansę artystycznego rozwoju młodym wokalistom, a także muzykom – mówi  Teresa Wołczyk-Rosołowska, dyrektor Domu Kultury "Zameczek" i organizator Festiwalu.

Eliminacje odbywały się w Domu Kultury "Zameczek" oraz w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Finał 22. edycji Festiwalu miał się odbyć 13 marca 2020, ale jego termin był wielokrotnie przekładany ze względu na sytuację epidemiczną.  

W części konkursowej publiczność obejrzy 25 prezentacji, które oceni jury pod przewodnictwem znakomitego artysty i wirtuoza gitary Piotra Resteckiego.

– Pod uwagę będą brane takie kryteria jak: interpretacja utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody, w tym główna nagroda Grand Prix, którą otrzyma najlepszy wykonawca uznany za Osobowość Sceniczną 22. edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie" – informuje Teresa Wołczyk-Rosołowska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hook. Bilety do nabycia w Domu Kultury "Zameczek".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO