Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Daria Szymańska w wykonaniu autorskiej piosenki „Przyjdzie czas”. Posłuchaj!

sobota, 21 listopada 2020 14:04 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Daria Szymańska ma 24 lata i sporo sukcesów na swoim koncie. Jest laureatką licznych festiwali muzycznych (m.in. Scyzoryki Festiwal). Otrzymała zaproszenie do jednego z odcinków „Szansy na sukces” oraz wystąpiła w programie „Twoje 5 minut w Radiu RMF FM”, gdzie wyemitowano jej cover do piosenki Ani Dąbrowskiej pt. „Z tobą nie umiem wygrać”. Niedawno zaprezentowała swoją nową, autorską piosenkę pt. „Przyjdzie czas”.

Na co dzień mieszka w Kielcach. To tutaj, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach ukończyła kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Twierdzi, że muzyka zajmuje pierwsze miejsce w jej życiu i to z nią wiąże swoją przyszłość. Najlepiej czuje się w takich gatunkach muzycznych, jak pop oraz jazz.

– Często muzykuję też wspólnie z moim bratem, Fabianem, który śpiewa, gra na gitarze i także tworzy własne piosenki – mówi Daria Szymańska.

Trudne czasy pandemii sprawiły, że Daria postanowiła skupić się na tworzeniu własnej muzyki. Właśnie w ten sposób powstał utwór pod tytułem „Przyjdzie czas”, do którego sama stworzyła tekst oraz muzykę. Niedawno gościła z nową piosenką w Radiu Ostrowiec.

– Piosenka opowiada o nadziei na miłość. O tym, jak piękne jest spotkanie bratniej duszy w swoim życiu – mówi Daria Szymańska. – Za produkcję odpowiada aranżer mieszkający w Warszawie, zaś nagrania dokonano w jednym z kieleckich studiów muzycznych – dodaje.

Utwór wykonany został w popowej stylistyce. Cechuje się radiowym, nowoczesnym brzmieniem. Jest idealny do słuchania w długie, jesienne wieczory. Sprawdźcie sami!

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO