Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Ciekockie Ciekanie przejdzie przez dwie góry

piątek, 16 września 2022 15:11 / Autor: Aleksandra Rękas
Ciekockie Ciekanie przejdzie przez dwie góry
Ciekockie Ciekanie przejdzie przez dwie góry
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już 25 września, w krainie Stefana Żeromskiego odbędzie się kolejne Ciekockie Ciekanie. To już czwarta edycja rajdu nordicwalking, organizowanego przez Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotch oraz Kijowe Lejdis.

Jak wyjaśnia Kinga Kruk, z CEiK „Szklany Dom”, czestnicy pokonują dystans o długości 11 km: Ciekoty – Dolina Wilkowska – Wymyślona – Radostowa - Ciekoty. Trasa przebiega przez oznakowane szlaki turystyczne PTTK oraz odcinki wyznaczone przez organizatorów. Nawierzchnia trasy jest zróżnicowana: asfalt, drogi utwardzone, dukty i ścieżki leśne, które mogą posiadać ubytki i trudności terenowe.

Ciekockie Ciekanie” jest ogólnodostępną imprezą turystyczno–rekreacyjną. Pokonanie trasy wymaga od uczestników dobrego stanu zdrowia, trzeba być pełnoletnim i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie CEiK „Szklany Dom”.

Rajd wystartuje o godzinie 10, jego trasa będzie czynna do 13. Po przejściu trasy na wszystkich czekać będzie poczęstunek oraz nauka tańców latino. O 14.30 odbędzie się podsumowanie wydarzenia połączone z wręczaniem Certyfikatów ukończenia rajdu przed dworkiem Stefana Żeromskiego.

Zapisy są przyjmowane poprzez przesłanie na adres email: mbiskupska@maslow.pl wypełnionego zgłoszenia dostępnego na stronie www.szklanydom.maslow.pl. Opłata za udział wynosi 50 złotych, a po 20 września – 60 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO