Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„BIAŁO-CZERWONA” wystawa w WDK

czwartek, 04 listopada 2021 10:59 / Autor: Michał Łosiak
„BIAŁO-CZERWONA” wystawa w WDK
Fot. Andrzej Zembik
„BIAŁO-CZERWONA” wystawa w WDK
Fot. Andrzej Zembik
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w środę, 10 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury otwarta zostanie wystawa „BIAŁO-CZERWONA” autorstwa Andrzeja Zembika i Romana Timofiejuka. Zdjęcia stanowią refleksję nad naszymi barwami narodowymi.

Okazją do przygotowania ekspozycji jest 103. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale także 85. rocznica otwarcia Wojewódzkiego Domu Kultury. Zobaczymy na niej osiemnaście zdjęć.

„Przygotowaliśmy specjalną wystawę fotografii pod tytułem „BIAŁO-CZERWONA”, poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny, a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my, artyści, widzimy nie tylko flagę, lecz także samo Państwo, jego historię, walkę, dramaty, szczęście; widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat Biało-Czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno-białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy, obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne”, napisali autorzy wystawy.

Otwarcie wystawy rozpocznie się o godzinie 18.

Tag: wystawa
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO